Gümrük mevzuatı alanında uzman personellerin denetim ve yönteminde gümrükleme hizmeti sağlanmaktadır. Türkiye'nin bütün noktalarında transit, aktarma, ihracat ve ithalat işlemleri yönetiliyor. Özellikle ihracat ve ithalat işlemlerinde kapsamlı gümrük ve danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır. Gümrük mevzuatlarındaki değişiklikler düzenli olarak takip edilmektedir. Bu alanda müşteriler eş zamanlı olarak bilgilendirilmektedir.

İhracatta Gümrük İşleri Nasıl Tamamlanır?

* Ürünlerin üretimi tamamlanmalıdır. Paketlenerek ihracat için hazır hale gelmelidir.
* Nakliye organizasyonu yapılmalıdır.
* Yüklerin yükleneceği yerden taşınması, malların taşıyıcı depolarına teslim edilmesi ya da liman üzerinden taşınacak ise ürünlerin yükleme limanına naklinin yapılması gereklidir.
* İhracat yapan ülkenin mevzuatına uygun bir şekilde belgeler hazırlanmalıdır.
* İhracatçı ülkenin gümrük idaresi gerekli durumlarda malların ya da belgelerin muayenesini yapmalıdır.
* Ürünlerin ihracatçı ülkenin gümrük bölgesinden ayrılması gereklidir.
* İşlemler ihracat gümrük beyannamesi ile kapatılmalıdır.

Profesyonel Gümrükleme İşlemleri

Yurt dışına yapılan nakliye çalışmalarında gümrük işlemleri çok önemlidir. Yurt dışına gönderilen her ürün gümrükten geçer. Ülkemize gelen her üründe gümrük işlemlerine tabi tutulur. Oldukça kapsamlı olan gümrük mevzuatları her araç geçişinde uygulanır. Araçlar yurt dışına çıkarken ve ülke geri dönüşlerinde gümrükte pek çok farklı ücretlendirme yapılır. Bu işlemlere navlun adı verilir. Araçlar deniz ya da kara yolu ile devam eder. Geçtikleri ülkede ikinci bir gümrükleme yapılacaktır. Bu işlemler gidilen ülkenin gümrüğüne göre yapılmaktadır.Tüm gümrükleme hizmetlerinde zamanında ve kesintisiz hizmetler verilmektedir. Bu şekilde tedarik zinciri aksamadan tamamlanması sağlanıyor. Her müşterinin mevzuatına, sektörüne, operasyonel ihtiyaçlarına ve taleplerine göre özelleştirilmiş çözümler sunulmaktadır. Gümrükleme departmanı senkronize çalışmayı kendisine ilke edinmiştir. Bu şekilde ihracat ve ithalat alanında sorunsuz ve hızlı sonuçlar alınmaktadır.

 

x
Yılmaz Ukan
Genel Müdür
Arzu Acarer
Dış Ticaret Müdürü
Selma Azizoğlu
Muhasebe